200-seeria roostevabast terasest jõudluse omadused

200-seeria roostevabast terasest jõudluse omadused

Date:Dec 18, 2018

See tähendab, et kristallstruktuuril on kuubiku igas nurgas aatom ja iga näo keskel aatom. ja roostevabast terasest teras on vastupidine, seda iseloomustab keha südame kuubiku struktuur.


Nikkel on selle kristalse struktuuri valmistamisel üks kõige sagedamini kasutatavaid elemente, kuid tänu II maailmasõja järgse nikli puudumisele on tehtud jõupingutusi metallide kasutamise vähendamiseks. Selle tulemusena asendati nikkel, mida kasutatakse mõne korrosioonikindla austeniitsest roostevabast terasest, teiste elementide abil, mille tulemuseks on 200-seeria roostevabast terasest.


200-seeria roostevabast terasest lämmastiku sulamid moodustavad ka näo südame kuubiku struktuuri, mis põhjustab kahjulikku kroomnitriidi ja suurendab gaasi poorsust. Mangaani lisamine võimaldab lisada rohkem lämmastikku, kuid niklit ei saa 200-seeria roostevabast terasest täielikult eemaldada. Seetõttu iseloomustab 200-seeria roostevabast terasest lämmastiku- ja mangaanisisaldust.


80-ndatel aastatel kasvas madala nikli roostevabast terasest tootmine ja nõudlus, nikli hind tõusis jätkuvalt, aga ka 200-seeria roostevabast terasest. Aasia on nüüdseks 200-seeria terase peamine tarbimise allikas ja koht. 200-seeria roostevabast terasest korrosioonikindlus on madalam kui 300-seeria roostevabast terasest, mis takistab punktkorrosiooni kõrge niiskus- ja kloorisisaldusega keskkondades ning vahe korrosioonis, põhjustades vedeliku ja happelise keskkonna stagnatsiooni. Seda seetõttu, et nikli sisalduse vähendamiseks vähendab see ka kroomi sisaldust ja korrosioonikindlust.


200-seeria roostevabast terasest on suurepärane löögikindlus ja tugevus isegi madalal (või isegi madalal temperatuuril) temperatuuril. Need on tavaliselt raskemad ja tugevamad kui 300-seeria teras, peamiselt tänu nende kõrgemale lämmastikusisaldusele, mis on lämmastiku tugevdamise roll. Kuna need on austeniit, ei ole 200 ja 300 seeria roostevabast terasest magnetid. Kuigi austeniitne roostevaba teras on kallim kui selle ferriitteras, on 200-seeria roostevabast terasest madalam niklisisaldus tänu odavam kui 300-seeria roostevaba teras. Siiski on 200-seeria roostevabast terasest vormimine (plastsus) väiksem kui 300-seeria roostevabast terasest (kuigi seda saab parandada vase lisamisega).


Kasutamise seisukohalt on 200-seeria roostevabast terasest kasutuskogus kitsam kui 300-seeria roostevabast terasest, kuna materjali korrosioonikindlus on madal. Seda ei soovitata kasutada keemilises keskkonnas, kuid on sisenenud paljudesse majapidamistarbetesse. Mõned 200-seeria roostevabast terasest rakendused hõlmavad: nõudepesumasinad ja pesumasinad, söögiriistad ja toiduvalmistamisvahendid, sisemised veepaagid, sise- ja mittekriitilised välirajatised, toidu- ja joogivarustus, autod (konstruktsioonid ja kaunistused).

Paari: Õmblusteta roostevabast terasest toru marineerimine fosfaatimine/passiveerimine/seebistamisel

Järgmise: Mis on kõige laialdasemalt kasutatav roostevabast terasest toru 304 jõudluse analüüs?