200-seeria roostevabast terasest jõudlusomadused

200-seeria roostevabast terasest jõudlusomadused

Date:Dec 18, 2018

See tähendab, et kristallstruktuuril on aatom kuubi igas nurgas ja aatom iga näo keskel. ja ferriit roostevaba teras on vastupidine, seda iseloomustab kehasüdame kuubi struktuur.


Nikkel on selle kristalse struktuuri tootmisel üks sagedamini kasutatavaid elemente, kuid nikli puudumise tõttu pärast II maailmasõda on püütud vähendada metallide kasutamist. See viis nikli, mida kasutatakse mõne korrosioonikindla austeniitse roostevaba terase tootmiseks, asendamiseks muude elementidega, mille tulemuseks on 200-seeria roostevaba teras.


200-seeria roostevabast terasest lämmastikusulamid moodustavad ka näo südamekuubiku struktuuri, põhjustades kahjulikku kroomnitriidi ja suurendades gaasi poorsust. Mangaani lisamine võimaldab ohutult lisada rohkem lämmastikku, kuid 200-seeria roostevabast terasest ei saa niklit täielikult eemaldada. Seetõttu iseloomustab 200-seeria roostevabast terasest lämmastiku ja mangaani sisaldus.


80-ndatel aastatel kasvas madala niklisisaldusega roostevaba terase tootmine ja nõudlus, nikli hind tõusis jätkuvalt, kuid edendas ka 200-seeria roostevaba terase arengut. Aasia on nüüd 200-seeria terase peamine tarbimisallikas ja -koht. 200-seeria roostevaba terase korrosioonikindlus on madalam kui 300-seeria roostevabast terasest korrosioonikindlus, mis hoiab ära kõrge korrosiooni niiskuse ja kloori sisaldusega keskkonnas ning tühimike korrosiooni, põhjustades vedela ja happelise keskkonna stagnatsiooni. Selle põhjuseks on asjaolu, et nikli sisalduse vähendamiseks vähendab see ka kroomi ja korrosioonikindlust.


200-seeria roostevabast terasest on suurepärane löögikindlus ja vastupidavus ka madalatel (või isegi madalatel temperatuuridel). Need on tavaliselt kõvemad ja tugevamad kui 300 seeria terast, peamiselt nende suurema lämmastikusisalduse tõttu, mis on lämmastiku tugevdamise roll. Kuna tegemist on austeniidiga, pole seeria 200 ja 300 roostevaba teras magnetiline. Kuigi austeniitse roostevaba teras on kallim kui selle ferriitteras, on 200-seeria roostevaba teras madalama nikli sisalduse tõttu siiski odavam kui 300-seeria roostevaba teras. Kuid 200-seeria roostevaba terase vormimine (elastsus) on madalam kui 300-seeria roostevabast terasest (kuigi seda saab parandada vase lisamisega).


Materjali madala korrosioonikindluse tõttu on rakenduste osas 200-seeria roostevaba terase kasutusala kitsam kui 300-seeria roostevabast terasest. Seda ei soovitata kasutada keemilises keskkonnas, vaid see on sisenenud paljudesse majapidamistarvetesse. Mõned 200-seeria roostevabast terasest rakendused hõlmavad järgmist: nõudepesumasinad ja pesumasinad, söögiriistad ja söögiriistad, sisemised veemahutid, sise- ja mittekriitilised välishooned, toidu- ja joogivarustus, autod (konstruktsioonid ja dekoratsioonid).

Paari: Õmblusteta roostevabast terasest torude marineerimine fosfaatimine / passiveerimine / seebistamine

Järgmise: Milline on kõige laialdasemalt kasutatav 304 roostevabast terasest torude jõudluse analüüs?