[[TitleIndustry]]

Kus super roostevaba terast kasutatakse?

Date:Jun 06, 2019

Materjali klassifikatsioon ja peamised omadused

Erinevalt avamereplatvormide mikrolegeeritud konstruktsiooniterasest materjalidest on avamereplatvormide spetsiaalsed terasmaterjalid tavaliselt kõrge legeeritud Ni-Cr- või Cr-Ni-Mo-põhistel roostevabadel terastel, ülivõimsalt roostevabadel terastel või korrosioonikindlatel sulamitel, millel on tavaliselt kõrge punkti. Söövitus ekvivalendi, kõrge puhtuse ja N-legeerimise omadused. Nende üldsulamsete materjalide abil valmistatud avamereplatvormide tüüpilised osad, nagu ladustamine ja transport, protsessitorustik, magestamine, soojusvahetid, naftakaevude torud, puurimis- ja vaiajalad, on üldjuhul ülitugevad ja vastupidavad oma erilistele nõuetele teenindustingimused. Sööbiv või mõlemad. Üldiselt on korrosioonikindlus ja tugevus avamereplatvormide spetsiaalsete terasmaterjalide kaks peamist tulemusnäitajat. Praegu hõlmavad välismaiste avamereplatvormide täiustatud spetsiaalsed teraseklassid peamiselt ül austeniitset roostevabast terasest, ülikerget ferriitset roostevabast terasest, ülitugevast austeniitsest mittemagnetilisest roostevabast terasest, niklipõhistest ja raud-niklipõhistest korrosioonikindlatest sulamitest jne. varieerub sõltuvalt sulami koostise süsteemi konstruktsioonist.

(1) Suure Mo sisaldusega Cr-Ni-Mo super austeniitse roostevaba teras. Üli austeniitsest roostevabast terasest terasel on sellel üldiselt kõrge Cr, Ni sisaldus, teatud Mo sisaldus (6% kuni 7%) ning sellel on suurepärane vastupidavus kohalikule korrosioonile ja ühtlasele korrosioonile kõrgematel temperatuuridel ning torude korrosioonile. Ekvivalentne PREN-i väärtus (Cr + 3,3Mo + 16N) ulatub tavaliselt 30-ni või enamani ja mõned materjalid on isegi üle 50, mis tagab selliste materjalide suurepärase korrosioonikindluse. Samal ajal muudab mõistlik N-legeerimine selle mõlema kõrgeks. Tugevus ja plastiline sitkus.

(2) Niklipõhised või raud-niklipõhised korrosioonikindlad sulamid. Niklipõhiste või raud-nikkelipõhiste korrosioonikindlate sulamite korral on Cr-, Ni- ja Mo-sulamid suurema sisaldusega ning neil on silmapaistvam kohalik korrosioonikindlus ja -stress kui troopiliste vete super austeniitne roostevaba teras ja keerulised ioonilised keskkonnad. Korrosioonivõime. Seda saab laialdaselt kasutada nafta- ja gaasikeskkondades, õli-vee eraldamisel või muudes nõudlikumates keemiliste protsesside torujuhtmetes, pumbaventiilides ja tsentrifuugides.

(3) kõrge lämmastikusisaldusega austeniitse roostevaba teras. Äärmiselt kõrge N-sulami sisaldus suurendab oluliselt materjali tugevusindeksit, mille tõttu sellel on kambris kõrge temperatuuri tingimustes suurepärased tugevusomadused. Tänu Mn-N Ni kasutamisele austeniiti stabiliseerivaks elemendiks on see suurepärase jõudlusega. Tal on madalamad tootmiskulud. Tänu sulamisüsteemi pidevale optimeerimisele viimastel aastatel ja teatud Mo-elementide lisamisele on sellel ka suurepärane lokaalne korrosioonikindlus, Cr-sisalduse pidev parendamine ja C-elemendi edasine vähendamine, mis parandab materjali teradevahelist korrosioonikindlust.


Paari: Mis on Martensitic roostevaba teras?

Järgmise: Mis on austeniidi roostevaba teras?