[[TitleIndustry]]

Kus kasutatakse super roostevabast terasest?

Date:Jun 06, 2019

Materjalide klassifikatsioon ja põhitegevus

Erinevalt avamere platvormide mikrosulamitest valmistatud terasest materjalidest on avamere platvormide jaoks mõeldud spetsiaalsed terasmaterjalid üldiselt kõrge legeerimisega Ni-Cr või Cr-Ni-Mo-põhised roostevabast terasest, super-roostevabast terasest või korrosioonikindlatest sulamitest, millel on üldiselt kõrge punktid. Esiekvivalendi, kõrge puhtusastme ja N-legeerimise omadused. Nende kõrge sulamiga materjalide abil valmistatud avamere platvormide tüüpilised osad, nagu ladustamine ja transport, protsessi torustikud, magestamine, soojusvahetid, naftapuurtorud, puurimis- ja vaiajalad, on üldjuhul kõrge tugevusega ja kõrge vastupanuvõimega, et täita oma erilist teenuse tingimused. Sööbiv või mõlemad. Üldiselt on korrosioonikindlus ja tugevus avamere platvormide jaoks spetsiaalsete terasmaterjalide kaks peamist näitajat. Praeguseks on väliste avamereplatvormide täiustatud spetsiaalsed terasetüübid peamiselt super-austeniitsest roostevabast terasest, super ferriitsest roostevabast terasest, kõrgtugevast austeniitsest mittemagnetilisest roostevabast terasest, niklipõhistest ja raua-nikkelipõhistest korrosioonikindlatest sulamitest jne. varieerub sõltuvalt sulamikoostisüsteemi konstruktsioonist.

(1) Suur Mo-sisaldus Cr-Ni-Mo super austeniitsest roostevabast terasest. Super-austeniitsete roostevabade teraste puhul on tavaliselt kõrge Cr-, Ni-sisaldus, teatud Mo-sisaldus (6% kuni 7%) ning tal on suurepärane vastupidavus kohalikule korrosioonile ja ühtlasele korrosioonile kõrgematel temperatuuridel ning korrosioon. Vastav PREN-väärtus (Cr + 3.3Mo + 16N) jõuab tavaliselt 30-ni või rohkem ja mõned materjalid on isegi kõrgemad kui 50, mis tagab selliste materjalide suurepärase korrosioonikindluse. Samal ajal muudab mõistlik N-legeerimine seda nii kõrgeks. Tugevus ja plastikust tugevus.

(2) Nikkelipõhised või raua-nikkelpõhised korrosioonikindlad sulamid. Nikkelipõhiste või raua-nikkelipõhiste korrosioonikindlate sulamite puhul on Cr, Ni ja Mo sulamid suurema sisaldusega ning neil on silmapaistvam kohalik korrosioonikindlus ja stress kui troopilistes vetes ja keerulistes ioonsetes keskkondades. Korrosioonitõhusus. Seda saab laialdaselt kasutada nafta- ja gaasikeskkonnas, õli-vee eraldamisel või muudes nõudlikumates keemiliste protsesside torujuhtmetes, pumbaventiilides ja tsentrifuugides.

(3) Kõrge lämmastiku austeniit roostevaba teras. Äärmiselt kõrge N-sulamisisaldus suurendab oluliselt materjali tugevusindeksit, mis teeb selle suurepäraste tugevusomadustega kõrgel temperatuuril kambris. Kuna Mn-N Ni on saanud austeniidi stabiliseerivaks elemendiks, on see suurepäraselt toimiv. Tal on madalamad tootmiskulud. Tänu oma sulamite süsteemi pidevale optimeerimisele viimastel aastatel ja teatud Mo-elementide lisamisega on sellel ka suurepärane kohalik korrosioonikindlus, pideva Cr-sisalduse parandamine ja C-elemendi edasine vähendamine, mis parandab materjali korrosioonikindlust.


Paari: Mis on Martensitic roostevaba teras?

Järgmise: Mis on austeniidi roostevaba teras?