[[TitleIndustry]]

Mis on Martensitic roostevaba teras?

Date:May 24, 2019

Martensiitne roostevaba teras, mis saab oma mehaanilisi omadusi kuumtöötluse abil reguleerida, on omamoodi karastatud roostevaba teras. Tüüpiline bränd on Cr13, näiteks 2Cr13, 3Cr13, 4Cr13 jne. Pärast kustutamist on kõvadus kõrge ja karastamistemperatuuril on tugevuse ja tugevuse erinev kombinatsioon. Seda kasutatakse peamiselt auruturbiinide labade, lauanõude ja kirurgiliste instrumentide jaoks. Keemilise koostise erinevuse järgi võib martensiit roostevabast terasest jagada kahte kategooriasse: martensiit-kroomiteras ja martensiit-kroom-nikkelteras.

(1) Maraging-kroomiteras. Lisaks kroomile sisaldab teras ka teatud kogust süsinikku. Kroomi sisaldus määrab terase korrosioonikindluse. Mida kõrgem on süsinikusisaldus, seda suurem on tugevus, kõvadus ja kulumiskindlus. Sellise terase tavaline mikrostruktuur on martensiit ja mõned sisaldavad ka väikest kogust austeniiti, ferriiti või pärlit. Seda kasutatakse peamiselt osade, komponentide, tööriistade ja tööriistade tootmiseks, mis vajavad suurt tugevust ja kõvadust, kuid mitte kõrge korrosioonikindluse.

(2) Martensiidi kroom-nikkelteras. Sealhulgas karastatud karastatud roostevabast terasest, pool-austeniidi sadestunud karastatud roostevabast terasest ja martensiinist roostevabast terasest, kõik need on kõrge tugevusega või väga kõrge tugevusega roostevaba teras. Selline teras on madala süsinikusisaldusega (alla 0,10%) ja sisaldab niklit ning mõned klassid sisaldavad ka kõrgeid Mo-, vase- ja muid elemente, seega on sellist tüüpi terasest tugevus ja sitkus ning korrosioonikindlus. aega. Maraging-kroomiterase keevitatavus on parem kui maraging-kroomiteras.
Paari: Mis on 316 roostevabast terasest äärikut?

Järgmise: Kus kasutatakse super roostevabast terasest?