[[TitleIndustry]]

Mis on Martensitic roostevaba teras?

Date:May 24, 2019

Martensiitne roostevaba teras, mis saab selle mehaanilisi omadusi kuumtöötlemise abil reguleerida, on omamoodi karastatud roostevaba teras. Tüüpiline kaubamärk on Cr13, näiteks 2Cr13, 3Cr13, 4Cr13 ja nii edasi. Pärast jahutamist on kõvadus kõrge ja karastamise temperatuuril on erinev tugevuse ja sitkuse kombinatsioon. Seda kasutatakse peamiselt auruturbiinide labade, lauanõude ja kirurgiliste instrumentide jaoks. Keemilise koostise erinevuste järgi võib martensiitse roostevaba terase jagada kahte kategooriasse: martensiitkroomi- ja martensiitkroom-nikkelteras.

(1) Vanandatud kroomteras. Teras sisaldab lisaks kroomi ka teatud koguses süsinikku. Kroomisisaldus määrab terase korrosioonikindluse. Mida suurem on süsiniku sisaldus, seda suurem on tugevus, kõvadus ja kulumiskindlus. Seda tüüpi terase tavaline mikrostruktuur on martensiit ja mõned sisaldavad ka vähesel määral austeniiti, ferriiti või perliiti. Seda kasutatakse peamiselt selliste osade, komponentide, tööriistade ja tööriistade valmistamiseks, mis vajavad suurt tugevust ja kõvadust, kuid mitte suurt korrosioonikindlust.

(2) Martensiit kroom-nikkelteras. Sealhulgas martensiitse karastatud roostevaba teras, pool-austeniidiga sadestatud roostevaba teras ja martensiitse roostevaba teras, need kõik on ülitugevad või ülitugevad roostevabast terasest. Seda tüüpi terase süsinikusisaldus on madal (vähem kui 0,10%) ja see sisaldab niklit ning mõned klassid sisaldavad ka kõrge Mo, vaske ja muid elemente, nii et seda tüüpi terase tugevuse ja tugevuse ning korrosioonikindluse kombinatsioon on sama. aeg. Vanandatud kroomterase keevitatavus on parem kui vanandatud kroomterase keevitatavus.
Paari: Mis on 316 roostevabast terasest äärikud?

Järgmise: Kus super roostevaba terast kasutatakse?