[[TitleIndustry]]

Roostevaba duplekslõike lõikamismeetodid

Date:Jun 21, 2019

Roostevabast terasest duplekslõikamiseks võib kasutada protsesse, mida tavaliselt kasutatakse austeniitsete roostevabast terasest ja süsinikterasest, kuid mehaaniliste ja termiliste omaduste arvessevõtmiseks on vaja parameetreid mõned kohandused.

1. saagimine

Duplex-roostevaba terast on raskesti saagida kui süsinikterast tänu oma kõrgele tugevusele, suurele töökindluse määrale ja sisselõigete puudumisele, mis toimivad laastude eemaldajana. Suure võimsusega masinad, võimsad saetera sirgestamissüsteemid, töötlemata saetera saelehed, aeglase kuni keskmise kiirusega lõikamiskiirused, rasked söödad ja piisav jahutusvedeliku vool (eelistatult määrimise ja jahutamise kombinatsioon). Emulgaator võimaldab saeteral üle kanda parimate tulemuste saamiseks jahutusvedelik toorikule jne. Lõikamiskiirus ja etteandekiirus peaksid olema sarnased 316 austeniitse roostevabast terasest.

2. Lõika

Roostevaba dupleksteras lõigatakse samade seadmetega nagu roostevabast terasest 304 ja 316 ja üldiselt ei vaja see spetsiaalset reguleerimist. Kuid roostevaba dupleksse terase kõrge nihketugevuse tõttu on vaja suurendada nihkejõudu või vähendada nihke paksust.

Kuumvaltsitud ja külmvaltsitud lehtede puhul on roostevaba terase nihketugevus umbes 58% tõmbetugevusest. Vastavalt tegelikule nihketugevuse suhtele käitub dupleksne roostevaba teras paksemast 316 roostevabast terasest. Seetõttu saab konkreetse nihke korral 2304 ja 2205 dupleks roostevabast terasest maksimaalse paksuse nihutada umbes 75% -ni roostevabast terasest 304 ja 316 paksusest, samas kui maksimaalset paksust, mida superdupleksne roostevaba teras saab lõigata, on tavaline austeniit 65. % keha roostevabast terasest.

austenitic stainless steels and carbon steels can be used for duplex stainless steel cutting

3. Lõikamine

Roostevabast terasest dupleksmähiste ja ribade lõikamiseks saab kasutada tavalisi teraserullilõikeid. Dupleksne roostevabast terasest mähis juhitakse keevitusseadmest ja juhitakse läbi alumise tööriistahoidiku ümmarguse lõiketera lõikepilul ja tagasivoolurull kerib nihutatud terasest mähist. Lõiketera asendit saab reguleerida vastavalt mähisetoote soovitud laiusele. Kuna dupleksne roostevaba teras on tugevam kui austeniitse roostevabast terasest, on lõikeriista kulumist ja serva stabiilsust raske kontrollida. Kahepoolse roostevabast terasest mähise pikisuunalise serva kvaliteedi säilitamiseks on vaja kasutada tööriistaterasest või karbiidist inserte.

4. mulgustamiseks

Mulgustamist võib pidada keeruliseks lõikamisvormiks. Suur tugevus, kiire töökõvenemine ja rebenemiskindlus muudavad roostevabast terasest dupleksterasest tööriista muljumise ja kandmise suhteliselt raskeks. Parem sisenemispunkt ja juhtpõhimõte on kahepoolse roostevaba terase töötlemine kahekordse paksusega austeniitse roostevabast terasest. Suurema lämmastikusisaldusega kõrge legeeritud roostevabast terasest dupleksteraste mulgustamine on raskem.

5. Plasma- ja laserlõikus

Duplex-roostevabast terasest töödeldakse tavaliselt samu plasma lõikamise ja laserlõikamise seadmeid kui roostevabast austeniitsest terasest. Duplex-roostevaba terase pisut kõrgem soojusjuhtivus ja madal väävlisisaldus võivad optimaalsetele parameetritele pisut mõju avaldada, kuid rahuldavaid tulemusi saab ilma spetsiaalsete seadistusteta. Plasmalõikamisprotsessi kuumusega mõjutatud tsoon (HAZ) on üldiselt väga kitsas, umbes 0,25 mm (0,010 tolli), kuna lõikamine toimub ühe käiguga, kiire tööga ja leht kiiresti jahtub. Keevisliite töötlemine ja metalli sulamine mitteväärismetalli lähedal keevitusprotsessi ajal eemaldab plasmalõike kuumusega mõjutatud tsooni. s erinevus.


Paari: Kas 304 või 316 on roostevabast parem?

Järgmise: Kas roostevabast terasest martensiit roostetab?