[[TitleIndustry]]

Duplex roostevabast terasest lõikamismeetodid

Date:Jun 21, 2019

Austeniitsete roostevabast terasest ja süsinikterasest tavaliselt kasutatavaid protsesse saab kasutada roostevabast terasest lõikamisel, kuid mehaaniliste ja termiliste omaduste rahuldamiseks on vaja mõningaid parameetrite kohandusi.

1. Saagimine

Duplex roostevabast terasest on raskem, kui süsinikterasest raskemini näha, kuna see on kõrge tugevusega, kõrge tööjõu kõvenemise kiirus ja kihtide purustajaid puudutavad lisandid. Suure võimsusega masinad, võimsad saelehekülgede sirgendussüsteemid, töötlemata saetera saelehed, aeglaselt keskmise kiirusega lõikamiskiirus, rasked söödad ja piisav jahutusvedeliku vool (eelistatavalt määrimise ja jahutuse kombinatsioon) Emulgaator võimaldab saelehel üle kanda jahutusvedelik toorikule jne, et saada parimaid tulemusi. Lõikekiirus ja etteandmiskiirus peaksid olema sarnased 316 austeniitsest roostevabast terasest.

2. Lõika

Duplex roostevabast terasest lõigatakse samasse seadmesse nagu 304 ja 316 roostevabast terasest ning tavaliselt ei vaja see erilist reguleerimist. Duplex roostevabast terasest suure nihkejõu tõttu on siiski vaja suurendada nihkejõudu või vähendada nihke paksust.

Kuumvaltsitud ja külmvaltsitud lehtede puhul on roostevabast terasest nihketugevus umbes 58% tõmbetugevusest. Tegeliku nihketugevuse suhte järgi käitub roostevabast dupleksist teras nagu paksem 316 roostevaba teras. Seetõttu võib konkreetse nihke korral roostevabast roostevabast terasest 2304 ja 2205 maksimaalset paksust nihutada umbes 75% ni 304 ja 316 roostevabast terasest, samas kui maksimaalne paksus, mida roostevabast terasest superdupleks võib lõigata, on tavaline austeniit 65 % keha roostevabast terasest.

austenitic stainless steels and carbon steels can be used for duplex stainless steel cutting

3. Lõikamine

Tavapäraseid terasest spiraal-libisemist saab kasutada duplex roostevabast terasest rullide ja ribade lõikamiseks. Duplex roostevabast terasest rull juhitakse kattekilbi küljest ja juhitakse läbi alumise tööriista hoidiku ringikujulise lõiketera pilujoone külge ja vastuvõturulli keerab ümber lõikunud terasest spiraali. Lõiketerade asendit saab reguleerida vastavalt rulltoote soovitud laiusele. Kuna roostevabast terasest duplexi tugevus on kõrgem kui austeniitsest roostevabast terasest, on lõiketööriista kulumist ja serva stabiilsust raske kontrollida. Duplex roostevabast terasest mähise hea pikisuunalise serva kvaliteedi säilitamiseks on vaja kasutada tööriistaterasest või karbiidist lisandeid.

4. Stantsimine

Lihvimist võib vaadelda kui rasket lõikamisvormi. Kõrge tugevus, kiire töö kõvenemine ja rebimistugevus teevad duplex roostevabast terasest tööriista suhteliselt raskeks. Parem sisenemispunkt ja juhtpõhimõte on, et roostevabast terasest kahekordse paksusega austeniitsest roostevabast terasest töödeldakse. Kõrge lämmastikusisaldusega kõrgetasemeliste legeeritud roostevabast terasest tembeldamine on raskem.

5. Plasma- ja laserlõikamine

Duplex roostevabast terasest töödeldakse tavaliselt sama plasma lõikamis- ja laserlõikeseadmega nagu austeniitsest roostevabast terasest. Duplex roostevabast terasest pisut kõrgem soojusjuhtivus ja madal väävlisisaldus võivad optimaalsetele parameetritele kerget mõju avaldada, kuid rahuldavaid tulemusi on võimalik saavutada ilma eriliste kohandusteta. Plasmalõikusprotsessi soojust mõjutav tsoon (HAZ) on üldiselt väga kitsas, umbes 0,25 mm (0,010 tolli), sest lõikamine on ühekordne, kiire toiming ja leht jahutab kiiresti. Keevitusprotsessi käigus keevisõmbluse töötlemine ja metalli sulamine metalli lähedal eemaldab soojust kahjustava tsooni. s erinevus.


Paari: Kas 304 või 316 roostevaba on parem?

Järgmise: Kas martensiitne roostevabast terasest rooste?