[[TitleIndustry]]

Roostevaba terase kasutamine struktuuris

Date:Jun 17, 2019

Roostevabast terasest lehed on nende atraktiivse välimuse ja vastupidavuse tõttu laialdaselt kasutatud dekoratiivsetel eesmärkidel nagu välisseinad, katusekatted ja liftid. Tänapäeval kasutatakse karmis keskkonnas roostevaba terast üha enam kandekonstruktsioonina. Konstruktsiooni kogu elutsükli seisukohast on roostevaba teras enamikul juhtudel kulutõhusam.

Üle poole maailma aastasest terasetoodangust kasutatakse ehituskonstruktsioonide valdkonnas. Hoonete ja sildade I-talad, plaadid ja terasvardad on tavaliselt valmistatud ökonoomsest süsinikterasest või vähese sulamiga konstruktsiooniterasest. Kahjuks on neil terastel rooste teke, põhjustades tohutut majanduslikku ja keskkonnamõju globaalsele taristule, mõjutades teid, sildu, ehitisi ning nafta, vee ja reovee ärajuhtimissüsteeme.

Stainless steel uses

Paljud uuringud on näidanud, et tööstusriigid kannatavad korrosiooni tõttu 3–4% SKPst aastas. See hõlmab ainult kahjustatud materjalide ja komponentide asendamisest tulenevat otsest kahju, samas kui hinnanguliselt on kaudsed kaod, nagu näiteks tootmiskaod, keskkonnamõjud, liiklushäired, tervisekahjustused ja surmajuhtumid.

Korrosiooni minimeerimiseks peavad standardsed konstruktsiooniterased olema värvitud või kaetud metalliga. Lisaks värvikaitse esialgsetele kuludele võivad kaetud terased kogu pinna eluea jooksul põhjustada ka kalleid kontrollimis-, hooldus- või asendamiskulusid. Kaudsed hoolduskulud, näiteks tootmine ja saamatajäänud tulud, võivad samuti olla suured. Isegi mõnikord on tingimuste tõttu võimatu konstruktsioonilisi komponente kontrollida ja hooldada.

Stainless steel uses

Elutsükli kulude võrdlus

Disainerid kaaluvad nüüd üha enam ehitise maksumust kogu selle olelustsükli jooksul, mitte ainult selle alginvesteeringut. Kui arvestada elutsükli kulusid, eriti nende konstruktsioonide puhul, mis vajavad head vastupidavust või mille ülevaatusi ja hooldust ei saa läbi viia või on väga kallid, on roostevaba teras mõistlik, isegi kui roostevaba teras on palju kallim kui süsinikteras.

Lisaks on materiaalsete kulude lõhe vähendamiseks võimalusi. Katte eemaldamine vähendab paigalduskulusid. Suurema tugevusega kahepoolse roostevaba terase kasutamisel saab sektsiooni suurust ja kaalu vähendada, vähendades veelgi esialgseid kulusid.

Hoolduskulude osas konstruktsiooni eluea vältel välistab roostevaba terase kasutamine vajaduse korrosiooni tõttu katte hooldamiseks ja osade väljavahetamiseks. Roostevabast terasest konstruktsioon on ka säästvam lahendus, mis aitab vähendada heitkoguseid ning vähendada ressursside tarbimist ja jäätmeid


Paari: Mis on kuumvaltsimine? Millised on plussid ja miinused?

Järgmise: Roostevabast terasest sanitaartorude omadused