[[TitleIndustry]]

Roostevabast terasest konstruktsioon

Date:Jun 17, 2019

Roostevabast terasest lehed on laialdaselt kasutatavad dekoratiivsetel eesmärkidel, nagu välisseinad, katusekatted ja liftid, nende atraktiivse välimuse ja vastupidavuse tõttu. Tänapäeval kasutatakse roostevabast terasest karmides keskkondades üha enam kandekonstruktsioonina. Struktuuri kogu elutsükli seisukohast on roostevaba teras enamasti kuluefektiivsem.

Üle poole maailma aastasest terasetoodangust kasutatakse ehitusstruktuuride valdkonnas. Hoonete ja sildade I-talad, plaadid ja terasvardad on tavaliselt valmistatud ökonoomse süsinikterase või madala legeerterasest terasest. Kahjuks on need terased kalduvad roostetama, põhjustades tohutut majanduslikku ja keskkonnamõju globaalsele infrastruktuurile, mis mõjutab teid, sildu, hooneid ja nafta-, vee- ja kanalisatsioonisüsteeme.

Stainless steel uses

Paljud uuringud on näidanud, et tööstusriigid kannatavad korrosiooni tõttu 3–4% SKPst aastas. See hõlmab ainult otsest kahju kahjustatud materjalide ja komponentide väljavahetamisel, samas kui kaudsed kahjud, nagu tootmiskadud, keskkonnamõjud, liiklushäired, vigastused ja surmajuhtumid on hinnanguliselt võrdsed.

Korrosiooni minimeerimiseks peavad standardsed konstruktsiooniterased olema värvitud või metalliga kaetud. Lisaks värvikindluse esialgsele maksumusele võivad kaetud terased kattekihi kogu eluea jooksul kanda ka kulukat kontrolli, hooldust või asenduskulusid. Kaudsed hoolduskulud, nagu tootmise ja tulude vähenemine, võivad samuti olla suured. Isegi mõnikord on tingimuste tõttu võimatu konstruktsioonielemente kontrollida ja hooldada.

Stainless steel uses

Elutsükli kulude võrdlus

Disainerid kaaluvad nüüd üha enam struktuuri maksumust kogu oma elutsükli vältel, mitte ainult selle alginvesteeringut. Kui arvestada elutsükli kulusid, eriti hästi vastupidavust nõudvate konstruktsioonide puhul või et inspekteerimisi ja hooldust ei saa teostada või on need väga kallid, on roostevaba teras elujõuline valik, kuigi roostevaba teras on palju kallim kui süsinikterasest.

Lisaks on olemas viise, kuidas vähendada materiaalsete kulude vahe. Katte eemaldamine vähendab paigalduskulusid. Kui kasutatakse kõrgema tugevusega duplex roostevabast terasest, võib lõigu suurust ja kaalu vähendada, veelgi vähendades esialgset hinda.

Hoolduskulude osas ehitise eluea jooksul kõrvaldab roostevabast terasest terase kasutamise tõttu katte hooldamise ja osade asendamise vajaduse. Roostevabast terasest konstruktsioon on ka säästvam lahendus, mis aitab vähendada heitkoguseid ja vähendada ressursside tarbimist ja jäätmeid


Paari: Mis on kuumvaltsimine? Millised on eelised ja puudused?

Järgmise: Roostevabast terasest sanitaartoru omadused