[[TitleIndustry]]

Martensiitne vananev teras

Date:Oct 09, 2018


Martensite vananemisteras on üks ülitugevast terasest. Selle silmapaistva terase eelisteks on see, et termilise töötlemise protsess on lihtne ja mugav, pärast mehaanilise töötlemise lahendust enne vananemist on termotöötluse deformatsioon, töötlemise jõudlus ja keevitusvõime väga head. Martensiitselt vananenud teraste kuumtöötlusprotsess ja omadused on toodud allolevas tabelis. Viimastel aastatel on laialt levinud martensiitset vananeva terasevormi välismaine kasutamine, kuid kodumajapidamises on ni, Co ja muid väärismetallelemente sisaldava martensiidi vananemisterase ning suure sisalduse ja kalli kasutamise tõttu keeruline seda laialdaselt rakendada. Seda tüüpi terast kasutatakse peamiselt täppisvormimise ja plastvormi jaoks.

store-steel9853g.jpg

Tüüpilisi martensiitset vananemisterast kasutatavaid terasid kasutatakse tavaliselt klassides, mis klassifitseeritakse tugevuse järgi: laialdaselt kasutatakse 18Ni (200), 18Ni (250), 18Ni (300) ja 18Ni (350).


Viimastel aastatel on mõned riigid välja töötanud palju teisendatud martensiitset vananemisterasest teraseliike, eriti heade omadustega mittekoobaltilisi martensiitset vananemisteraseid.


Martensiitselt vananenud teraste kasutamist on laialdaselt kasutatud, sealhulgas rakettmootori kest, raketi kest, uraani isotoobi tsentrifuugi kiire redutseerimine, helikopteri maandumissüsteem, kõrgsurveanum, liigend, käik, laager, kõrgsurveandur, kinnitus, vedru, nagu samuti alumiiniumisulamist ekstrusioonstants ja valuvorm, täppisvorm, külmstantsimisstants ja muud tööriistad.

Paari: Kaubandusministeerium: terase hinnad tõusid eelmisel nädalal 1,1%

Järgmise: roostevabast terasest toru rooste põhjus