[[TitleIndustry]]

Kuidas terasetehnika tulevikus areneb?

Date:Jul 07, 2019

Kuidas terasetehnika tulevikus areneb?

Raua- ja terasetööstus peaks järgima peamisi tehnilisi arengusuundi:

1. Madala süsinikusisaldusega tehnoloogia

Pärast kõrgahju madala süsinikusisaldusega raua tootmise tehnoloogiat keskendub see peamiselt uute ahjude materjalide, näiteks kõrgahjudes sisalduva süsinik-raud komposiitlaengu, kõrgahjuga gaasi ringlussevõtu, vesinikku sisaldavate ainete (vesinikurikas, maagaas), uurimisele. COG) süstimine, kõrge hapnikuga rikastumine (rikkalik hapnikusisaldus 30% või kogu hapniku sisaldus), piiratud kogus kivisöe süstimist jne, et vähendada raua valmistamise protsessi CO2-heidet.

2.Väga süsiniku heitkoguseid vähendav kõrgahjude raua tootmise tehnoloogia

Kõrgahju rauastamise tehnoloogia kasutab vesiniku vähendamist, mis võib oluliselt vähendada CO2 heitkoguseid. See hõlmab peamiselt viit liiki: sulatamise vähendamise tehnoloogiat, otsest vähendamistehnoloogiat, otsest vesiniku vähendamist, otsest metallurgiat, mis põhineb vesiniku metallurgia sulatamisel, süsinikdioksiidi eraldamisel, kogumisel, säilitamisel ja kasutamisel.

3. Terasetootmise tehnoloogia

Peamiselt saab seda täiustada neljaks aspektiks: suure efektiivsusega desulfureerimise kuummetalli eeltöötluse tehnoloogia, uue suure efektiivsusega rafineerimisprotsess, mis on valmistatud põhjaga pulbrilise pihustamise, oksiiditööstuse tehnoloogiast, et toota suurte energiavõrkude keevitamiseks mõeldud terast, ja paksust gabariidist terasest ühtse mikrostruktuuri kontrolli. Saage uus jõudlus, saavutades hea desulfureerumise tulemused.

4. Kõrgekvaliteediline eriteras, kõrge efektiivsus, odav metallurgia uus protsess

Esimene neist on kolm rafineerimistehnoloogiat. Pärast tavapärast elektriahju või -muunduri protsessi lisatakse kolmele rafineerimistehasele spetsiaalseid teraskonstruktsioone ja muid kõrgtehnoloogilisi metallmaterjale kosmoses kasutatavate rakenduste jaoks, näiteks kõrge kasuteguriga ja madala hinnaga. Teiseks puhastatakse spetsiaalterase uus põlvkond, homogeniseeritakse ja rafineeritakse tehnoloogia, uuritakse ja arendatakse uut põlvkonda, mis on valmistatud puhtast rafineerimisprotsessist, mida iseloomustab sulatatud terase, kõrgekvaliteedilise roostevabast terasest survestatud lämmastiku saastumine, kuumutamine ja desoksüdatsioon - uus metallurgia, uus tehnoloogia, juhtivas kristalliseerimises põhinev elektrolüütiline ümberpaigutamistehnoloogia jne.

Võtke meiega ühendust e-posti teel: info@sxht-group.com


Paari: Kuidas saab kulumiskindlast terasest kasutada ja kuidas neid valmistada?

Järgmise: Kuidas lahendada õhukese roostevabast terasest keevitamise deformatsioon ja põletamine