[[TitleIndustry]]

Kuidas töödelda terast?

Date:Jul 04, 2019

Kuidas töödelda terast?

Terasprotsess hõlmab peamiselt rauavalmistamist, terase valmistamist ja terase valtsimist, mida selgitatakse lühidalt järgmiselt:

1. Raua valmistamine: see on raua redutseerimise paagutamises ja tükeldamises. Koks, paagutus- ja tüvimaagi koos väikese koguse lubjakiviga saadetakse kõrgahju sulatamiseks vedelmalm (raudvesi), mis seejärel saadetakse terasetehase toorainena terasvabrikusse.

2. Terasetootmine: see eemaldab toorainest (raudvesi ja vanaraud jne) liigse süsiniku, väävli, fosfori ja muude lisandite ning lisab sobivad sulamist komponendid.

3. Pidev valamine: sula terast süstitakse vahemahuti kaudu pidevalt veega jahutatud tootesse ja pärast kestasse tahkumist tõmmatakse see kristalüsaatorist ühtlase kiirusega välja ja jahutatakse seejärel pihustatud veega. Pärast kogu tahkumist lõigatakse see pideva valamise kangi pikkuseks.

4. Valtsimine: Pidevalt valatud terasest valuplokid ja pidevvaluplokid valtsitakse kuuma valtsimisega erinevat tüüpi teraseks erinevates valtsimistehastes.

Sulatamiseks on kolm peamist meetodit: kaudne terasevalmistamine, otsene terasevalmistamine ja sulatamise vähendamine.

1. Kaudne terasetootmise meetod. See koosneb kahest etapist: kõrgahju raua valmistamine ja muunduri raua valmistamine. Rauamaak sulatatakse ja redutseeritakse malmiks (suure süsinikusisaldusega) ning seejärel valatakse malm terasetootmisahju, et seda oksüdeerida ja rafineerida teraseks, mis on tänapäevase terase sulatamise masstootmise peamine meetod.

2. Otsene terasetootmise meetod. Terase raua sulatamise meetod ühe sammu võrra. Kõrgahjude ja kalli koksi asemel kasutatakse meetodis otsese redutseerimisega rauamaaki, et vähendada süsiniku (<1%), pooleldi="" sulatatud="" hemiiti,="" mis="" sisaldab="" lisandeid="" gaasi="" või="" tahke="" redutseerija="">

3. Sulamise redutseerimise meetod. Kõrgahju rauatöötlusmeetod, milles rauamaak redutseeritakse kõrgel temperatuuril sulas olekus süsiniku abil rauametalliks ja rafineeritakse seejärel tavalise muunduri abil teraseks.

Võtke meiega ühendust e-posti teel: info@sxht-group.com


Paari: Roostevabast terasest duplex rakendused

Järgmise: Erinevad hooldusmeetodid umbes 304 ja 316 roostevabast terasest