[[TitleIndustry]]

Kuidas töödelda terast?

Date:Jul 04, 2019

Kuidas töödelda terast?

Terase protsess hõlmab peamiselt raua valmistamist, terase valmistamist ja terasest valtsimist, mida selgitatakse lühidalt järgmiselt:

1. Raua valmistamine: see on raua redutseerimine paagutamisel ja paakmaagil. Koks, paagutaja ja marmor koos väikese koguse lubjakiviga saadetakse kõrgahjuga sulatamiseks vedelasse malmi (raudvett), mis seejärel saadetakse terasetehas terasetootmise toorainena.

2. Terasetootmine: See eemaldab liigse süsiniku-, väävli-, fosfori- ja muud lisandid toorainest (raud vesi ja vanaraud jne) ning lisab asjakohaseid sulamikomponente.

3. Pidevvalamine: Sulatatud terast süstitakse pidevalt vahepealse paagi kaudu vees jahutatud tootele ja pärast seda, kui see on kestaks tahkestunud, tõmmatakse see kristalliseerijast välja ühtlasel kiirusel ja seejärel jahutatakse veepihustiga. Pärast kogu tahkestumist lõigatakse see tähistatud pideva valukihi pikkuseks.

4. Valtsimine: pidevalt valatud terasest valuplokid ja pidevvalu kangid valtsitakse kuumvaltsimise teel erinevatesse valtsimistehastesse erinevat tüüpi terasesse.

Sulatamisel on kolm peamist meetodit: kaudne terasetootmine, otsene terasetootmine ja sulatamise vähendamine.

1. Kaudne terasetootmise meetod. See koosneb kahest etapist: kõrgahjuga rauast valmistamine ja raua valmistamine. Rauamaak sulatatakse ja redutseeritakse esmalt malmi (kõrge süsinikusisaldusega) ja seejärel viiakse malm terase valmistamise ahju oksüdeerimiseks ja rafineerimiseks teraseks, mis on kaasaegse terase sulatamise masstootmise peamine meetod.

2. Otsene terasetootmise meetod. Meetod ühe astme raua sulatamiseks. Kõrgahjude ja kallis koksi asemel kasutatakse meetodis rauamaaki otseses redutseerimisahjus, et vähendada gaasilise või tahke redutseerijaga süsinikku sisaldavaid (<1%), pool-sulatatud="" hemiteid,="" mis="" sisaldavad="">

3. Sulatamise vähendamise meetod. Kõrgahju raua valmistamise meetod, mille puhul rauamaak redutseeritakse raua metalliks sula olekus kõrgel temperatuuril ja seejärel rafineeritakse teraseks tavalise konverteri abil.

Võtke meiega ühendust e-posti teel: info@sxht-group.com


Paari: Duplex Stainless Steel rakendused

Järgmise: Erinevad hooldusmeetodid roostevabast terasest 304 ja 316