[[TitleIndustry]]

Mis on kuumvaltsimine? Millised on eelised ja puudused?

Date:Jun 05, 2019

Kuumvaltsimine on teraspleki moodustamise protsess, mis viitab valtsimisele tingimusel, et teras või sulam ei ole täielikult jahutatud ja pehmem. Põhijooned on järgmised:

Eelised: valuploki valustruktuuri saab hävitada, tera suurust saab täiustada ja mikrostruktuuri defekte saab kõrvaldada, nii et terase mikrostruktuuri ja mehaanilisi omadusi saab parandada. See paranemine peegeldub peamiselt rullisuunas, nii et teras ei ole mingil määral enam isotroopne ning valamise ajal tekkinud mullid, praod ja lõdvestus võib keevitada ka kõrge temperatuuri ja rõhu all.

Puudused:

1. Pärast kuumvaltsimist pressitakse terasest mittemetalsed kanded (peamiselt sulfiidid ja oksiidid, samuti silikaat) õhukesteks lehtedeks, mille tulemuseks on delaminatsioon (vahekiht). Likvideerimine raskendab oluliselt terase tõmbetugevusi piki paksuse suunda ning keevisõõne kokkutõmbumisel võib tekkida interlamiinne pisar. Keevituse kokkutõmbumisest tingitud lokaalne tüvi on sageli mitu korda suurem saagikuse pingest, mis on palju suurem kui koormus.

2.Residuaalne jahutus ebaühtlasest jahutusest. Jääkpinge on sisemine isefaasiline tasakaaluolekus ilma välise jõuta ja kuumvaltsitud profiilteras igasuguste sektsioonidega omab sellist jääkpinget. Mida suurem on üldosa terase sektsiooni suurus, seda suurem on jääkpinge. Ehkki jääkpinge on isefaasiline tasakaal, on sellel siiski mõningane mõju teraseliikmete toimimisele välise jõu toimel. Näiteks võib sellel olla kahjulik mõju deformatsioonile, stabiilsusele, väsimiskindlusele jne.


Paari: Mis on legeeritud toru?

Järgmise: Roostevabast terasest konstruktsioon