[[TitleIndustry]]

Mis on kuumvaltsimine? Millised on plussid ja miinused?

Date:Jun 05, 2019

Kuumvaltsimine on terasplaadi vormimisprotsess, mis viitab valtsvormimisele tingimusel, et teras või sulam pole täielikult jahtunud ja pehmem. Peamised omadused on:

Eelised: valuploki valamise struktuur võib hävida, terase tera suurust saab täiustada ja mikrostruktuuri defekte saab kõrvaldada, et parandada terase mikrostruktuuri ja mehaanilisi omadusi. See paranemine kajastub peamiselt valtsimissuunas, nii et teras ei ole enam teatud määral isotroopne ning valamise ajal tekkinud mullid, praod ja lõtvus võivad samuti olla keevitatud kõrge temperatuuri ja rõhu mõjul.

Puudused:

1. Pärast kuuma valtsimist pressitakse terase mittemetallilised lisandid (peamiselt sulfiidid ja oksiidid, samuti silikaat) õhukesteks lehtedeks, mille tulemuseks on delamineerimine (vahekiht). Delamineerimine raskendab oluliselt terase tõmbeomadusi paksuse suunas ja keevisõmbluse kokkutõmbumisel võib tekkida kihtidevaheline rebend. Keevisõmbluse kokkutõmbumisest põhjustatud kohalik pinge on voolavuspunkti tüvest mitu korda suurem, mis on palju suurem kui koormus.

2.Ebaühtlasest jahutamisest tingitud jääkstress. Jääkpinge on sisemise isefaasilise tasakaalupinge ilma välise jõuta ja igasuguste sektsioonidega kuumvaltsitud profiilterasel on selline jäävpinge. Mida suurem on üldprofiili terasprofiili suurus, seda suurem on jäävpinge. Ehkki jääkpinge on isefaasiline tasakaal, mõjutab see siiski terasdetailide jõudlust välise jõu mõjul. Näiteks võib sellel olla kahjulik mõju deformatsioonile, stabiilsusele, väsimuskindlusele ja nii edasi.


Paari: Mis on legeeritud toru?

Järgmise: Roostevaba terase kasutamine struktuuris