[[TitleIndustry]]

Kas martensiitne roostevabast terasest rooste?

Date:May 29, 2019

Maraging roostevabast terasest kindlasti rooste, nn roostevabast terasest on lihtsalt selle korrosioonikindlus on parem, ei ole kerge korrodeeruda.

1cr13, 2cr13, mis vastab 410420 terasele. Ühises terases ei ole 4-seeria terasest roostevabast terasest ranges tähenduses, kuid roostevabast terasest maraging, mida saab parimal juhul nimetada roostevabaks raudaks. Seetõttu on selle korrosioonikindlus väga piiratud, 2-seeria 3-seeria roostevabast terasest on võimatu võrrelda.

2 seeria roostevabast terasest, nagu 202204, selle nikli sisaldus on madal, hind on odav, kuid üldine jõudlus, olenemata korrosioonikindlusest või tugevusest, on palju hullem kui 3-seeria.

3-seeria roostevabast terasest saab roostevabast terasest reaalses mõttes, selle korrosioonikindlus on palju parem kui teised mudelid, eriti 304-klassi roostevabast terasest on paremad omadused. Kuid isegi 3-seeria roostevabast terasest on teatud keskkonnas korrodeerunud. Näiteks võib 304 tagada, et see ei roosteta enam kui 5 aastat tavalises keskkonnas, kuid soola pihustuskatses on raske 168 tundi (7 päeva). Kui 304 on passiivne, võib see soola pihustuskatses kesta 720 tundi (30 päeva), kuid seda on ka kauem aega.

Seetõttu on kõik roostevabast terasest suhteline, arvestades tegelikku keskkonda ja korda, millist roostevabast terasest valida. Lõppude lõpuks on kõrge spetsifikatsiooniga roostevabast terasest hind palju kallim kui teised klassid ja isegi arvutatud kordajatega.

Lisaks sellele on 1cr18ni9ti, mis vastab 321-le (veidi erinev), üks kolmest seeriast kõrgemaid, on austeniidi roostevabast terasest ja kõrge temperatuuri suhtes vastupidav. Selle füüsikalised omadused on väga head, olenemata sellest, kas see on tugevus või korrosioonikindlus. Tavalises keskkonnas ei ole 1cr18ni9ti rooste valmistamine kerge.


Paari: Duplex roostevabast terasest lõikamismeetodid

Järgmise: Mis on super roostevaba teras