[[TitleIndustry]]

Kas roostevabast terasest martensiit roostetab?

Date:May 29, 2019

Vanandatud roostevaba teras roostetab kindlasti, nn roostevaba teras on lihtsalt selle korrosioonikindlus parem, seda pole kerge roostetada.

1cr13, 2cr13, mis vastab terasele 410420. Tavalises terases pole 4 seeria terast mitte otseses mõttes roostevabast terasest, vaid martensiitse roostevabast terasest, mida saab parimal juhul nimetada ainult roostevabaks. Seetõttu on selle korrosioonikindlus väga piiratud, seda on võimatu võrrelda 2-seeria, 3-seeria roostevabast terasest.

2. seeria roostevabast terasest, näiteks 202204, selle nikli sisaldus on madal, hind on odav, kuid üldine jõudlus, sõltumata korrosioonikindlusest või tugevusest, on 3-seeriaga võrreldes palju halvem.

3-seeria roostevabast terasest, võib muutuda roostevaba teraseks tegelikus mõttes, selle korrosioonikindlus on palju parem kui teistel mudelitel, eriti 304-klassi roostevabast terasest on paremad omadused. Kuid isegi 3-seeria roostevaba teras on teatud keskkonnas korrodeerunud. Näiteks võib 304 tagada, et tavalises keskkonnas ei roosteta see enam kui 5 aastat, kuid soolapihustustestil on raske 168 tundi (7 päeva) kesta. Kui 304 on passiveeritud, võib see soolapritsimistestil kesta 720 tundi (30 päeva), kuid ka kauem on keeruline.

Seetõttu on kogu roostevaba teras suhteline vastavalt tegelikule keskkonnale ja võimalustele kaaluda, millist roostevabast terasest valida. Lõppude lõpuks on kõrge spetsifikatsiooniga roostevaba terase hind palju kallim kui muud klassid ja seda saab isegi korrutada.

Lisaks sellele on 1cr18ni9ti, mis vastab 321-le (veidi erinev), 3-seeria kõrgeimate klasside hulgas, roostevabast terasest terasest austeniit ja on kõrge temperatuuri suhtes vastupidav. Selle füüsikalised omadused on tugevad või korrosioonikindlad. Tavalises keskkonnas pole 1cr18ni9ti rooste valmistamine lihtne.


Paari: Roostevaba duplekslõike lõikamismeetodid

Järgmise: Mis on super roostevaba teras