[[TitleIndustry]]

Roostevabast terasest duplex rakendused

Date:Jun 14, 2019

3RE60 (00Cr18Ni8Mo3Si2) on austeniit-ferriitne dupleksne roostevaba teras. Mõned välismaised tehased kasutavad seda roostevaba terast torni sisemiste osade jaoks, näiteks restid, kandikud jne. Emalahuse destilleerimise kolonni destillatsioonisektsioon, kuid pärast operatsiooni ilmneb pingekorrosiooni lõhenemine. Pärast kontrollimist ja analüüsi on korrosioonikahjustuste koht kõrgeimal temperatuuril. Ehkki dupleksne roostevaba teras on paremat vastupidavust graanulitevahelisele korrosioonile kui võrreldava süsinikusisaldusega austeniitse roostevaba teras, on roostevabast dupleksest terase kloriidist tingitud korrosioonikindlus madalam kui tavalisel 18-8 austeniitse roostevabast terasel ainult madala pinge korral. See näitab teatavat paremust ja suure stressi korral pole erinevus suur ega põhimõtteliselt sama. Seetõttu on sellest materjalist valmistatud emavedeliku destillatsioonikolonnis pärast 2-aastast kasutamist torni seina pragusid ja lekkeid.

image

Pärast 5-aastast kasutamist on igas tornis üle 30 lekkepunkti. Torni korpuse keevisõmbluse ja kuumusega mõjutatud tsoonis tekivad praod ja praod. Nende hulgas on kõige rohkem pragusid rõngaõmbluse kuumusega mõjutatud tsoonis ja tõsise piirkonna praod on radiaalselt väljapoole suunatud, mis viib sisemise ja välimise perforatsiooni tekkeni. Keevisõmbluse kuumusega mõjutatud tsoonis olevad praod on kontsentreeritud. Paralleelselt keevisõmblusega ja sellele vastava pikkusega tekitab lokaalne silindri alusmaterjal korrosiooni paljudes kohtades. Analüüsi põhjus on see, et stressi põhjustavad peamiselt kloriidi pinged korrosioonikahjustus. Pingekorrosioonipragunemise põhjustajaks on peamiselt keevituspinge, eriti paranduskeevitusest põhjustatud jääkpinge põhjustatud pingeallikas ja seadme valmistamisel tekkinud konstruktsioonipinge. Torni seina ketendus ja kuivniisutamine kontsentreerivad kloriidiioonide keskkonda vaheldumisi, põhjustades stresskorrosioonikahjustusi. Lõpuks järeldatakse, et dupleksne roostevaba teras ei talu emalahuse destilleerimise tingimusi leelistehases. Materjali pealekandmiseks soodas ei tohiks soovitatav temperatuur ületada 80 ° C ning tuleb tähelepanu pöörata stressikontsentratsiooni vältimisele projekteerimise ja valmistamise ajal. See näitab ka seda, et tööstuslikus tootmises on toodete ohutuse, stabiilsuse ja kulude vähendamise jaoks äärmiselt oluline sobivate materjalide valik.

image

Roostevaba terase korrosioonikindlus saavutatakse peamiselt Fe-Cr sulami passiveerimisega. Roostevabast terasest passiivne kile on äärmiselt õhuke, umbes 1-10 nm, kile pole väga ühtlane ja kohalik on alati defektne. Seetõttu on passiveerimise film lihtne. Kahjustuste, näiteks keemiliste kahjustuste ja mehaaniliste kahjustuste tõttu on passiivse kile keemiline hävimine peamiselt tingitud agressiivsetest anioonidest nagu kloriid ja passiivkile, mis põhjustab lokaalseid korrosioonikahjustusi, nagu torkehaavad, lõhede korrosioon ja graanulitevaheline korrosioon .

Mis puutub passiivse kile, näiteks kloriidioonide, kahjustuse mehhanismi, siis on see ka probleem, mida tuleb uurida. Passiivse kile mehaaniline hävitamine on söövitava keskkonna ja mehaanilise jõu vastastikmõju tulemus. Selles rikkevormis mängib olulist rolli halogeniidioon, seetõttu on äärmiselt oluline valida erinevateks töötingimusteks sobiv materjal.


Paari: Mis vahe on austeniitsel ja martensiitsel roostevabast terasest?

Järgmise: Kuidas töödelda terast?