[[TitleIndustry]]

Duplex Stainless Steel rakendused

Date:Jun 14, 2019

3RE60 (00Cr18Ni8Mo3Si2) on roostevabast terasest austeniit-ferriit. Mõned välismaa tehased kasutavad seda roostevabast terasest tornide sisemuses, nagu näiteks restid, kandikud jne. Emalahuse destilleerimiskolonni destilleerimissektsioon, kuid pärast operatsiooni tekib stresskorrosiooni lõhenemine. Pärast ülevaatust ja analüüsi on rõhkkorrosiooni kahjustuskoht kõrgeimal temperatuuril. Kuigi roostevabast kahepoolsest terasest on parem vastupanu korrosioonile kui austeniitne roostevaba teras, millel on võrreldav süsinikusisaldus, on roostevabast terasest duplex-terase korrosioonikindlus madalam kui tavalise 18–8 austeniitsest roostevabast terasest ainult madala stressi korral. See näitab teatud paremust ja erinevus ei ole suure stressi korral suur ega põhiliselt sama. Sellest materjalist valmistatud emalahuse destilleerimiskolonnil on 2-aastase kasutamise järel torni seinale praod ja leke toimub.

image

Pärast 5-aastast kasutamist on igas tornis rohkem kui 30 lekkepunkti. Torni korpuse keevitus- ja soojust kahjustavas piirkonnas tekivad praod ja praod. Nende hulgas on kõige rohkem soojust kahjustava tsooni lõhed ja tõsised piirkonnad on väljapoole radiaalsed, mis viib sisemise ja välimise perforatsioonini. Keevitatud soojustsoonis tekkinud praod kontsentreeritakse. Paralleelselt keevisõmblusega ja sellele vastava pikkusega on kohalikus silindri põhimaterjal paljudes kohtades korrosioon. Analüüsi põhjuseks on see, et stressi põhjustab peamiselt kloriidi stresskorrosioonikahjustus. Pingest tingitud korrosiooni lõhenemise põhjuseks on peamiselt keevitusstress, eriti pingeallikas, mis on tingitud remondi keevitusest tingitud jäänud pingest ja seadme valmistamisel tekkinud struktuursest stressist. Torni seina mastaapimine ja kuivavärvimine kontsentreerib vaheldumisi kloriidiooni keskkonda, et tekitada stresskorrosiooni kahjustusi. Lõpuks järeldatakse, et roostevabast kahepoolsest terasest ei saa vastu võtta emalahuse destilleerimise tingimusi leelismasinas. Materjali naatriumkarbonaadis kasutamisel ei tohiks soovitatav temperatuur ületada 80 ° C ja tähelepanu tuleks pöörata stressi kontsentratsiooni vältimisele projekteerimise ja valmistamise ajal. See näitab ka seda, et tööstuslikus tootmises on sobivate materjalide valik äärmiselt oluline ohutuse, stabiilsuse ja tootmiskulude vähendamise seisukohast.

image

Roostevabast terasest korrosioonikindlus saavutatakse peamiselt Fe-Cr sulami passiveerimise teel. Roostevabast terasest passiveerimiskile on väga õhuke, umbes 1-10 nm, kile ei ole väga ühtlane ja kohalik on alati defektne. Seetõttu on passivatsioonikile lihtne. Kahjustuste tõttu, nagu keemilised kahjustused ja mehaanilised kahjustused, on passiveeriva kile keemiline hävitamine peamiselt tingitud agressiivsete anioonide, nagu kloriid ja passiveerimiskile, koosmõjust, mille tulemuseks on kohalik korrosioonikahjustus, näiteks lõhenemine, pragude korrosioon ja korrosioon. .

Mis puudutab passivatsioonikile, näiteks kloriidioonide kahjustamise mehhanismi, siis on see samuti probleem, mida tuleb uurida. Passiveeriva kile mehaaniline hävitamine on tingitud söövitava keskkonna ja mehaanilise jõu koosmõjust. Sellises rikke vormis on halogeniidioonil oluline roll, mistõttu on äärmiselt oluline valida sobiva materjali jaoks erinevad töötingimused.


Paari: Mis vahe on austeniidi ja martensiitse roostevabast terasest?

Järgmise: Kuidas töödelda terast?